
Kandydaci na radnych
do Rady Gminy Czernikowo

Okręg nr 1 - Czernikowo: ul. Akacjowa, Kolejowa, Nowe Osiedle, Ogrodowa, Pogodna, Szkolna, Tęczowa, Toruńska Zygmuntowo, Żabowo.

Szanowni Państwo,
jestem od urodzenia mieszkanką Czernikowa, mężatką, matką pieciorga dzieci, mam 45 lat. Wykształcenie zawodowe. Interesują mnie problemy naszej miejscowości. Od wielu lat pełnię społecznie funkcję przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czernikowie. Podejmowałam działania na rzecz wzbogacenia oferty szkoły, np: organizowałam pikniki rodzinne, zawody sportowe. Posiadam również doświadczenie z przewodniczenia i bycia członkiem Obwodowych Komisji Wyborczych w gminie Czernikowo.
Gdy udzielicie mi Państwo poparcia, mam zamiar zadbać o utrzymanie stałego kontaktu
z wyborcami i przekazywać Wam informacje z działalności samorządu gminy.
Drodzy Wyborcy,
zapraszam na wybory samorządowe!
DLA WAS! NIE DLA STANOWISKA!
Okręg nr 2 - Sołectwo Czernikowo: ul. 3 Maja, Bursztynowa, Chabrowa, Liliowa, Osiedle Mickiewicza, Osiedle Młodych, Osiedle Słoneczne, Polna, Rubinowa, Słowackiego, Strumykowa.

Nazywam się Marian Biernat, mam 38 lat i jestem żonaty. Jestem rodowitym mieszkańcem miejscowości Czernikowo. Z zawodu technik budownictwa, od 12 lat związany jestem z Pocztą Polską. Cenię sobie zacisze ogniska domowego i jestem wrażliwy na krzywdę innych. Jestem zdecydowanym zwolennikiem kompromisu i rozsądnych decyzji w zarządzaniu gminą. Dzięki otwartości na potrzeby lokalnej społeczności będę w stanie należycie spełniać swoje obowiązki jako Radny Gminy Czernikowo.
Okręg nr 3 - Sołectwo Czernikowo: ul. Bukowa, Jagodowa, Jodłowa, Kwiatowa, Leśna, Sosnowa, Świerkowa.

Jerzy Grzankowski, lat 58, żonaty. Wykształcenie średnie. Pracuję w Boryszew S. A. oddział "Elana" w Toruniu na stanowisku elektroautomatyka. Od urodzenia mieszkam w gminie Czernikowo. Moje zainteresowania to książka historyczna i współczesna polityka. Cenię sobie pracę w zespole dla dobra wspólnego. Decyzję o kandydowaniu do Rady Gminy podjąłem, ponieważ interesują mnie sprawy gminy i potrzeby mieszkańców. Uważam, że niektóre inwestycje były zbyt kosztowne, a mało przydatne. Są to spostrzeżenia nie tylko moje. Zaniepokojony jestem składowiskiem odpadów w Witowężu i ich konsekwencjami. Jestem za odważnym projektem gazyfikacji Czernikowa. Wiem, że to trudny temat ze względu na koszty, ale możliwy do zrealizowania.
Okręg nr 4 - Sołectwo: Czernikowo ul. Cicha, Góry, Kępiacz, Konduktorska, Mikołaja Reja, Osiedle pod Lasem, Sportowa , Storczykowa, Wrzosowa.

Agata Cichoszewska – mama, harcerka, społecznik. Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej; działam i chcę działać dla dobra lokalnej społeczności i w imię wyznawanych przeze mnie wartości. Jako absolwentkę studiów wyższych w kierunku Nauki o Rodzinie, bliskie są mi tematy związane właśnie z tą podstawową komórką. Uwielbiam pracę z młodzieżą; w chwili obecnej w ramach działalności społecznej prowadzę w Osówce drużynę harcerską, ściśle współpracuję z harcerzami z Czernikowa, a także z czernikowskim Stowarzyszeniem Związek Jaszczurczy. W roku 2014 byłam inicjatorką zawiązania w naszej miejscowości grupy Al-Anon – kręgu wsparcia dla rodzin osób uzależnionych od alkoholu. O ile okaże się, że zapotrzebowanie na takie spotkania wzrośnie, jestem gotowa – niezależnie od wyników wyborów – wznowić działanie grupy.
Jako Radna chciałabym umożliwić takim rodzinom dostęp do bezpłatnych porad prawnych, a w dłuższej perspektywie, także bezpłatną pomoc psychologiczną. Poza obszarami, które wskazane są w programie wyborczym KWW Porozumienie dla Przyszłości, zwracam uwagę także na inne kwestie, na przykład:
» Potrzebę zapewnienia właściwej opieki nad dziećmi poprzez utworzenie żłobka, a także zwiększenie liczby miejsc dla dzieci w publicznym przedszkolu;
» Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez niezwłoczne położenie chodnika i oświetlenie ulicy Osiedle pod Lasem;
» Konieczność wyrównania nawierzchni na przejeździe kolejowym przy ul. Targowej;
» Ustawienie przy chodnikach koszy na drobne śmieci.
Jako Radna chcę być blisko ludzi, dlatego zapewniam o otwartości i chęci pracy nad tym, co Państwa, jako naszą lokalną społeczność, trapi.
Wspólnie możemy zdziałać więcej!
Okręg nr 5 - Sołectwo : Czernikowo ul. Konwaliowa, Piaskowa, Targowa, Wiśniowa, Zacisze, Zajączkowo.

Urodziłem się i wychowałem w Czernikowie. Z zawodu technik elektronik, od 13 lat prowadzę mikroprzedsiębiorstwo rolne specjalizujące się w uprawie ziemniaków. W latach 1992-94 pełniłem funkcję w-ce przewodniczącego NSZZ Solidarność przy JPCz "Anilux", a obecnie od czterech lat działam w zarządzie Stowarzyszenia Związek Jaszczurczy, promując postawy patriotyczne wśród mieszkańców Naszej Gminy. Biorę czynny udział w życiu lokalnej społeczności. Znam jej potrzeby, ale także problemy i zagrożenia, z których największym okazało się nielegalne składowisko odpadów w Witowężu. Nie jestem uwikłany w lokalne zależności i dlatego jako niezależny kandydat do Rady Gminy będę skuteczny w rozwiązywaniu nawet tak trudnych i groźnych spraw.
Okręg nr 7 - Sołectwo: Steklinek; Sołectwo : Jackowo.

Nazywam się Jarosław Piwnicki, mam 47 lat, jestem żonaty, mam pięcioro dzieci, wykształcenie średnie rolnicze. Posiadam gospodarstwo rolne. Jeżeli wskażecie na mnie w wyborach do Rady Gminy Czernikowo 21 października obiecuję, że nie zabraknie mi odwagi i determinacji do reprezentowania Państwa i dbania o dobrze pojęty interes naszej miejscowości podczas obrad Rady Gminy.
Okręg nr 8 - Sołectwo: Steklin, miejscowość Steklin.

Mam 47 lat, mieszkam z żoną Justyną i córką Darią w miejscowości Steklin. Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Pracuję od wielu lat jako funkcjonariusz Policji. Aktualnie wykonuję służbę jako policjant pionu kryminalnego w Komisariacie Policji Toruń Śródmieście. Zamieszkuję od wielu lat miejscowość Steklin. Urodziłem się i wychowałem w tym rejonie, uczęszczałem do miejscowej szkoły.
Moja rodzina od kilku pokoleń zamieszkuje w tym miejscu. Wiem, że w naszej lokalnej ojczyźnie jest wiele problemów do rozwiązania, ważnych dla wszystkich, który tu zamieszkują i przebywają. Jednak moim zdaniem należy na początek wybrać kilka najważniejszych rzeczy, które możemy ulepszyć i poprawić, aby podnieść poziom życia w naszej miejscowości.
Cele moich działań:
- Poprawa funkcjonowania miejscowej Szkoły Podstawowej w Steklinie oraz stanu technicznego
placu przed szkołą
- Stworzenie wokół szkoły nowoczesnej infrastruktury sportowej, tj. boiska do gier zespołowych,
bieżnię.
- Lepsze gospodarowanie noczesną świetlicą, organizowanie zajęć muzycznych i plastycznych
dla najmłodszych, spotkań Klubu Seniora
- Remont drogi w miejscowości Steklin biegnącej od drogi krajowej nr 10 przy szkole
- Wsparcie działalności miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie.
Okręg nr 9 - Sołectwo: Steklin, miejscowości Ograszka, Steklin Kolonia, Szkleniec.

Nazywam się Piotr Kalinowski. Mam 25 lat. Od urodzenia mieszkam na Ograszce, na terenie Gminy Czernikowo. Potrzeby naszych mieszkańców są mi bardzo dobrze znane. Zawsze działałem na rzecz społeczeństwa. W szczególności jako Sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowiskach oraz jako Radny pierwszej w historii Młodzieżowej Rady Gminy Czernikowo. W grudniu ukończę Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Inowrocławiu na kierunku Logistyka. Na co dzień jestem koordynatorem procesów magazynowych w dużej firmie produkcyjnej o zasięgu globalnym. Moje zainteresowania to przede wszystkim muzyka i literatura. Dziś jako Radny chciałbym zabiegać o jak najbardziej racjonalne wykorzystanie terenu gminnego we wsi Ograszka na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych. Chciałbym w Porozumieniu z mieszkańcami poprzez inicjatywy tworzyć wspólną, co raz to lepszą przyszłość.
Okręg nr 10 - Sołectwo: Witowąż; Sołectwo: Wygoda.

Marek Sitek, 57 lat, z wykształcenia mechanik – kierowca. Od roku 1981 rolnik we wsi Witowąż. Prowadzę gospodarstwo rodzinne o pow. 20 ha. Jestem żonaty - żona Elżbieta. Jestem ojcem trzech synów z wykształceniem wyższym inżynierskim i średnim. Od roku 1977 działam w OSP w Witowężu. Od trzech kadencji jestem w Radzie Sołeckiej. Jestem aktywnie zaangażowany w działania prospołeczne: od ponad dwóch lat z sukcesem prowadzę kampanię na rzecz usunięcia nielegalnie składowanych odpadów we wsi Witowąż w wyniku czego we wrześniu roku 2018 rozpoczęto wywózkę odpadów z funduszy Starostwa powiatu Toruńskiego. Czynnie uczestniczę jako świadek w kolejnych rozprawach sądowych w Sądzie Rejonowym w Lipnie, dotyczących działań SGR Bio-Plast w Witowężu.
MÓJ PROGRAM
-Usunięcie odpadów ze składowiska w Witowężu
-Doprowadzenie do powstania sieci dróg lokalnych i poprawa już istniejących zgodnie z
ogłoszonym ostatnio programem rządowym
-Poparcie projektu budowy zbiornika retencyjnego nad Wisłą na odcinku Nieszawa-
Ciechocinek, celem poprawy bilansu wodnego i zapobierzeniu stepowienia obszaru Ziemi
Dobrzyńskiej
-Prowadzenie działań zmierzających do odbiurokratyzowania i uproszczenia procedur
związanych z rodzinną produkcją rolną i użytkowaniem prywatnych obszarów leśnych przez
rolników
-Stworzenie - w związku ze starzeniem się populacji wiejskiej i emigracją za granicę - wszechstronnie ukierunkowanych służb do pomocy osobom w potrzebie.
Okręg nr 11 - Sołectwo: Osówka; Sołectwo: Skwirynowo; Sołectwo: Pokrzywno.

Nazywam się Żaneta Gąsiorowska, 34 lata, mężatka, matka 3 dzieci. Wykształcenie średnie policealne. Obecnie pracuję jako opiekunka dziecięca. Od 8 lat mieszkanka wsi Łazy. Od kilku lat działam społecznie, jako członek Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Osówce, od roku jestem jej Skarbnikiem. Nic nie obiecuję na wyrost, chociaż wiem, że potrzeby są duże. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by jak najwięcej inicjatyw doczekało się realizacji.
Okręg nr 12 - Sołectwo: Makowiska.

Karol Kopczyński, 24-letni inżynier zarządzania. Aktualnie kontynuuję studia magisterskie na Politechnice Gdańskiej o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Nieustannie poszerzam swoje horyzonty, biorąc udział w kursach i szkoleniach. Podejmując KAŻDĄ decyzję w życiu prywatnym oraz zawodowym ZAWSZE staram się wybierać ROZSĄDNIE. Rozsądne decyzje, motywują mnie do dalszego działania. Od urodzenia jestem mieszkańcem wsi Makowiska w gminie Czernikowo. Jako radny chciałbym zadbać o innowacyjne zmiany funkcjonowania naszego urzędu. Propozycją jest rozwój usług E-ADMINISTRACJI uwzględniając związane z tym szkolenia mieszkańców. Z myślą o tych, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do urzędu w aktualnych godzinach jego pracy, proponuję zmianę godzin urzędowania w wybranym dniu. Mając na uwadze dobro mieszkańców chciałbym wspomagać WASZE INICJATYWY. Kolejnym celem byłaby współpraca z organizacjami dla osiągnięcia obopólnego dobra m.in. organizacja imprez sportowych i kulturalnych. Chciałbym zmieniać naszą Małą Ojczyznę w POROZUMIENIU z mieszkańcami tak, aby każdym pokoleniom żyło się lepiej.
Okręg nr 14 - Sołectwo: Mazowsze; Sołectwo: Mazowsze Parcele.

Nazywam się Łukasz Lisiński. Mam 25 lat, posiadam wykształcenie wyższe inżynierskie. Jestem od urodzenia mieszkańcem Mazowsza. Sprawy mojej Małej Ojczyzny są dla mnie ważne oraz bliskie. Potrafię współpracować z ludźmi – jestem otwartą i komunikatywną osobą.
Moim celem będzie troska o sprawy lokalne, a także gminne. Poprzez pracę w gospodarstwie znam i rozumiem trud oraz problemy gospodarzy, ludzi mieszkających na wsi. Pragnę pracować na rzecz lokalnej społeczności, będąc wsparciem i wzorem dla mieszkańców.
Okręg nr 15 - Sołectwo: Kijaszkowo, Sołectwo: Liciszewy.

Nazywam się Martina Ziółkowska, lat 25, mieszkanka wsi Kijaszkowo, od 4 lat jestem w związku małżeńskim, posiadam wykształcenie średnie. W poprzednich latach byłam w Młodzieżowej Radzie Gminy, tym samym znane są mi ludzkie potrzeby. Cenię sobie szczerość, otwartość na ludzkie problemy, chętnie służę w ich rozwiązywaniu.
Moje cele:
- Dokończenie drogi na odcinku Kijaszkowo - Rembiocha
- Poprawa oświetlenia wsi
- Budowa placu zabaw Kijaszkowo/Liciszewy
- Remont świetlicy w Liciszewach
- Stworzenie opieki wolontaryjnej dla osób starszych i niepełnosprawnych
Kandydaci na radnych
do Rady Powiatu Toruńskiego
1.

2.
3.

